Jak przygotować niebanalny popcorn?

Robiłeś kiedyś w domu popcorn? Podam Ci najbardziej banalny z niebanalnych sposobów na przygotowanie popcornu.

Co trzeba przygotować:

 • fajny niebanalny film
 • fajne niebanalne towarzystwo do jego oglądania
 • odpowiednią ilość niebanalnych napojów (mniej lub bardziej wyskokowych – jeśli mieszkasz na 10 piętrze zalecam te mniej wyskokowe, by towarzystwo przez przypadek nie wyskoczyło oknem)
 • kuchenkę mikrofalową (może być banalna)
 • odpowiednią ilość popcornu do mikrofali

 

Jak się to niebanalnie robi?

Wkładamy niebanalny popcorn do mikrofali. Ustawiamy odpowiedni czas – wg. instrukcji na paczuszce. Włączamy mikrofalę. Wołamy znajomych by zobaczyli i posłuchali jak popcorn miło strzela i rośnie – no i oczywiście by poczuli tę woń, woń ciepłej, wybuchowej kukurydzy.

Powyższą czynność niebanalnie powtarzamy odpowiednia ilość razy, tak by miski wszystkich były niebanalnie pełne. Włączamy film i delektujemy się smakiem.

Ten przepis jest po prostu niebanalnie niesamowity… a jaka rozrywka!

4 Replies to “Jak przygotować niebanalny popcorn?

 1. Fajny pomysł tylko te popcorny z mikrofali jakoś mnie nie przekonują, to musi straszna chemia być, zapraszam też do mnie po sporą dawkę śmiechu:)

 2. Eeee…. Ja mam takie dziwne wrażenie, że to jest najnormalniejszy, zwykły popcorn wsadzony do papierowej torby, by z mikrofali nie wyskoczył

 3. Z tym pop cornem z mikorfalki to radzę ostrożnie. Biedronka sprzedaje takie gotowe w torebkach papierowych.
  Raz moja dziewczyna przyniosła własnie taki z biedronki, a że uwielbia popcorn z masłem to taki tez kupiła. Wrzuciłem do mikrofali na 2 minuty i ku mojemu zdziwieniu wyciągnałem palącą się bryłkę węgla… Tak więc z mikrofali tak ale tylko solony 🙂

 4. Popcorn z mikrofali? Jak najbardziej. Wspominacie o tym, że niektóre się nie udają. Jeśli są słabej jakości, to oczywiście, ze tak jest. Poza tym – na każdym opakowaniu jest napisane, którą stroną do góry, żeby popcorn ładnie postrzelał sobie w torebce. Nigdy dotąd nic mi się nie spaliło, ani nie zepsuło.

  A tak po poza tym – może warto zrobić popcorn w zwykłym garnku? Odrobina oleju, gaz, obowiązkowo pokrywka i można przygotować fantastyczny popcorn. Ważne, żeby tłuszczu nie było za wiele. Metodą prób i błędów łatwo się tego nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *