Kartka w kratkę…

Kobieta. Ech… Kobieta… istota tak samo pożądana jak niezrozumiała. Mężczyzna jest prosty. Prosty jak drut. Jak coś mówi, to znaczy to, to co znaczy. Jeśli napiszę tutaj że kartka papieru, która leży przede mną jest biała w kratkę, to ona po prostu jest biała w kratkę. Dla kobiety, ta kartka nie koniecznie będzie biała w kratkę. Dla kobiety ta kartka może być…

No właśnie dla kobiety ta kartka może być czymkolwiek! Tak, może być śmieciem, może nie leżeć w tym miejscu gdzie powinna (pomimo tego, że leży na tym samym biurku, przez tydzień),

kobieta zmienną jestNastroje kobiety są tak w kratkę, jak ta kartka w kratkę. Teraz jest tak, by zaraz było inaczej. Czy da się z tym wytrzymać? Facetowi, który jak już pisałem jest istotą prostą, trudno zrozumieć, że białe może być w każdym kolorze tęczy. Takie nielogiczne postępowanie kobiet jest dla wielu z nas totalnie irytujące.

Jak sobie z tym poradzić?

Odpowiedź wydaje mi się mocno przewrotna. Z tym nie można sobie poradzić. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Ale czy potrafisz się do tego przyzwyczaić? No właśnie… jak potrafisz, możesz żyć w szczęśliwym związku. Jak nie będziesz akceptował takiej inności kobiet, będzie Ci bardzo Ciężko.

Zawsze możesz wziąć tę kartkę w kratkę, zmiąć ją w dłoniach i wyrzucić przez okno, ale czy to coś zmieni? Nie łudź się. Nawet jeśli poznasz nową kobietę, ona będzie zachowywać się podobnie jeśli nie tak samo. Taka jest już kobieca natura.

Nie staraj się zrozumieć kobiet, po prostu je kochaj!

Jeśli zdarzy Ci się, źle pomyśleć o swojej partnerce… jeśli zamarzy Ci się nowa, inna partnerka – pomyśl nad jednym: czy warto? Pamiętaj zawsze może być gorzej… zawsze możesz trafić z deszczu pod rynnę.

Na koniec weź długopis i kartkę w kratkę. Pobazgraj sobie po niej. Napisz coś. Pognieć ją. Podrzyj. Zmocz pod kranem. Hola… hola… ale po co? – zaraz mnie pewnie zapytasz. Hmmm… nie wiem, ale taka niezapisana, czysta kartka w kratkę jest po prostu nudna!

2 Replies to “Kartka w kratkę…

  1. Tak sobie siedzę i czytam Twoje wpisy, nawet te zatytułowane do facetów w jakimś sensie uderzają w kobiety, z jednej strony mam wrażenie że czytam właśnie o kartce papieru, o motywacji, z drugiej strony mam wrażenie że ktoś z damskiej grupy zaszedł Ci za skórę 😉

  2. „Nie staraj się zrozumieć kobiet, po prostu je kochaj!” – Właśnie!
    Jak zaczniemy się doszukiwać nie wiadomo czego w kobietach, to jeszcze nam też „cycki” wyrosną 🙂
    A tak na poważnie, gdyby kobiety były takie jak my, to gdzie była by cała frajda i żarty z płci przeciwnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *