Najwspanialsze sporty na świecie

Słyszałem gdzieś opinię, że jeśli rano się obudzisz i nic Cię nie boli to jesteś w trupem i obudziłeś się w trumnie, czy to prawda? Na razie się jeszcze o tym nie przekonałem i nie mam zamiaru he… he… A wiesz jaki jest najwspanialszy sport na świecie dla faceta? Oczywiście, przecież to proste… kanapa, miseczka chipsów, zimne piwo i pilot od telewizora, bajka po prostu ehhh…

OK, ok… tylko jeśli nie chcemy tak szybko skończyć w drewnianym pudełku wąchając kwiatki od spodu (a może w glinianej miseczce czy innym jakże modnym dzbanuszku), trzeba się troszeczkę poruszać. Wiem, wiem… zaraz mi powiesz, że przecież codziennie łazisz na parking po samochód całe 157 metrów.  Zaraz mi powiesz, że przemierzasz tysiące kilometrów drepcząc z żoną po hipermarkecie i że czasami wychodzisz na spacer… najlepiej z kumplami na piwo do pubu.

Jeśli masz już 40 na karku i jesteś facetem to pewnikiem zauważyłeś już to wredne, wielkie jak balon coś co urosło Ci zamiast brzucha? Nie zauważyłeś? To albo muszę Ci złożyć wielgachne gratulacje albo kolosalne kondolencje. Gratulacje, że potrafisz utrzymać się w takiej formie. Kondolencje, bo pewnie masz duuuuuże problemy ze wzrokiem.

Dobra, ale miało być o najwspanialszych sportach na świecie. Zacznijmy hardcorowo:

Golf
Kijek, piłeczka i dołki. Wspaniała sprawa! Świeże powietrze, natura… jedyna wada trzeba machać kijkiem i przemieszczać się po polu. O ile machanie kijem to sedno tego sportu i trudno to wyeliminować, można chyba wynająć jakiegoś melexa (wóżek golfowy) i od dziury do dziury poruszać się całkiem wygodnie.
Moja ocena: 6/10

Szachy
To jest to! Cisza spokój. Tyłek na krzesełku. Miodzio… Podstawowa wada: Szachy powodują dym z czachy – zmęczenie psychiczne ogromne, jedyne lekarstwo to dobre, zimne piwo.
Moja ocena: 8/10

Dart
Czyli lotkami w tarczę. Zalety: pub, piwo pod ręką, kumple pod ręką do pogadania o ostatnim meczu czy innych fajnych rzeczach. Wady: dłuższe używanie może spowodować ból ręki w okolicach ramienia.
Moja ocena: 8/10

Bilard
Podobnie jak w przypadku darta, bilard to przede wszystkim doskonała męska atmosfera – bez zrzędzących bab, bez ryczących dzieciaków. Wady: jakoś mi do głowy nie przychodzą, może fakt, że kule są okrągłe a dziurek jest sześć?
Moja ocena 9/10

Jacuzzi
Zdecydowany lider. Same zalety. Wystarczy pomyśleć sobie o jacuzzi, a już poziom endorfin automatycznie rośnie! A w towarzystwie długonogich, długorzęsych, długowłosych, dobrze wykształconych bóstw zwanych pięknymi kobietami – praktycznie bez wad. Normalnie bosko…
Moja ocena 10/10

Przedstawiłem tylko podstawowe, najwspanialsze sporty na świecie. Celowo nie wymieniłem wśród nich najbardziej popularnego sportu, czyli opisanego na wstępie siedzenia przed TV z piwkiem i chipsami, bo jest to tak oczywiste zajęcie, jak zdjęcie butów przy kładzeniu się do łóżka wieczorem. Jak już pewnie zauważyłeś początek tego wpisu nie wyglądał zbyt optymistycznie, ale… jak to mówią: nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy!

I tym oto optymistycznym akcentem kończę i z uśmiechem na ustach idę do jacuzzi… no może na razie wystarczy mi wanna w łazience… ale doleje sobie jakiegoś płynu do kąpieli by pianka była, taka luksusowa…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *